Tradicionalni Fašnik v Svibovcu Podravskom održava se na pokladni utorak, 21. veljače. Program u centru Svibovca Podravskog počinje u 15:30 sati, a čeka nas povorka u kojoj će sudjelovati djeca iz Područne škole Svibovec Podravski, KUD Benedikt Svibovec Podravski i Petrajski Kurenti iz Petrijanca te domaćini iz udruge Črepičar.
Nakon defilea i dječje priredbe, počinje svibovsko vjenčanje u organizaciji Udruge za očuvanje starih običaja Črepičar iz Svibovca Podravskog, dio programa po kojem je ovaj fašnik i najpoznatiji. Sve posjetitelje čeka fini gemišt, a nakon priredbe i besplatni grah te zabava u TKIC-u uz grupu “Duo tim”.










![[FOTO] Park Velika Graba bio je središte vina, zabave i izbora za Miss Varaždinske županije](https://sracinec.hr/wp-content/uploads/2026/06/221-20260606-20_10_32__ZVMK3015-100x70.jpg)