Jučer je, na kraju svečane sjednice Općinskog vijeća Općine Sračinec, po prvi put izvedena pjesma “Vu Sračincu, vu Svibovcu” i njen video spot. Pjesmu izvode Prvi srakarski tamburaši i Zvonimir Milec. Stihove ove pjesme napisao je Zvonimir Mikašek, a uglazbili su je Nikola Bosilj i Zvonimir Milec. Kako je na svečanoj sjednici rekao načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec, ovo je prva pjesma u kojoj se spominju Sračinec i Svibovec Podravski, a spot prikazuje najljepše vizure općine Sračinec.
Spot možete pogledati na Youtubeu:










![[FOTO] Park Velika Graba bio je središte vina, zabave i izbora za Miss Varaždinske županije](https://sracinec.hr/wp-content/uploads/2026/06/221-20260606-20_10_32__ZVMK3015-100x70.jpg)