U Opatiji je nedavno održan 14. Susret dječjih vijeća, na kojem su prisustvovala djeca vijećnici iz dvadesetak gradova i općina Hrvatske. Od uzvanika, susretu su nazočili pravobraniteljica za djecu Helena Pirnat-Dragičević, predsjednica Saveza DND Hrvatske Aida Salihagić Kadić, pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj i mlade Maja Vučinić Knežević te lokalni dužnosnici Opatije i Primorsko-goranske županije.
Okupljanje u organizaciji Saveza društava Naša djeca Hrvatske i Ministarstva za demografiju, obitelj, socijalnu politiku i mlade, održano je pod pokroviteljstvom Primorsko-goranske županije.
Na susretu je Dječjem vijeću Općine Sračinec dodijeljena pohvala za najoriginalniji projekt na natječaju “Naj-projekt Dječjih vijeća Hrvatske 2018. godine”. Ovaj natječaj ističe projekte kojima se pridonosi razvoju dječje participacije u lokalnim zajednicama, a Dječje vijeće Općine Sračinec sudjelovalo je s projektom biciklijade, koja se tradicionalno održava povodom Međunarodnog dana obitelji.






![[FOTO] Park Velika Graba bio je središte vina, zabave i izbora za Miss Varaždinske županije](https://sracinec.hr/wp-content/uploads/2026/06/221-20260606-20_10_32__ZVMK3015-218x150.jpg)


![[FOTO] Park Velika Graba bio je središte vina, zabave i izbora za Miss Varaždinske županije](https://sracinec.hr/wp-content/uploads/2026/06/221-20260606-20_10_32__ZVMK3015-100x70.jpg)

![[FOTO] Završne priredbe u Dječjem vrtiću Bambi ispunile srca ponosom](https://sracinec.hr/wp-content/uploads/2026/06/1000291371-100x70.jpg)